Program, DJ TEAM

zámek Mikulov 29.9.-2.10.2022

STŘEDA 

Večer

Je potřeba objednat předem při registraci

VINTAGE - Návštěva vinného sklípku

ČTVRTEK
(sál Salla terena - zámek Mikulov) 

21.00 - 2.00

Pre-milonga - Zuzana Smékalová (Slovensko)

vstupné na pre-milongu: účastníci maratonu ENTRE ARCOS zdarma, ostatní vstupné na místě 250 Kč
Občerstvení zajištěno (voda, káva, čaj, drobné občerstvení) 

PÁTEK
(velký zámecký sál zámku Mikulov)

17.00 - 22.00

Registrace

17.00 - 22.00

19.00 - 21.00 večeře

Večerní milonga - Jasmin Muranovic (Chorvatsko / Rakousko)

22.00 - 3.00

24.00 - 1.00 noční polévka

Noční milonga - Francisco Saura (Španělsko)

SOBOTA

(velký zámecký sál zámku Mikulov)

11.00 - 14.00

14.00 - 16.00 brunch

Sunrise milonga - Tomek Lison (Polsko)

DRESS CODE: žlutá 

17.00 - 22.00

19.00 - 21.00 večeře

Večerní milonga - Veronika Kim (Česká republika)

22.00 - 3.00

24.00 - 1.00 noční polévka

Noční milonga - Max Marzano (Itálie)

NEDĚLE

(velký zámecký sál zámku Mikulov)

10.00 - 15.00

14.00 - 16.00 brunch  

Ranní milonga - Zuzana Smékalová (Slovensko)

15.00 - 18.00 (19.00)


Sweet goodbye milonga - Tomek Lison (Polsko)


DJ TEAM


TDJ Jasmin Muranovic

Chorvatsko / Rakousko

pátek 17.00 - 22.00 hod.

Miluji tangovou hudbu, mám spoustu vášně pro to, co dělám. Během mého DJ setu je pro mě nejdůležitější věřit svým pocitům při výběru každé tandy a cortiny. Mým úkolem je vytvořit co nejlepší taneční náladu a využít energii tanečního parketu k získávání další a další inspirace.

TDJ Francisco Saura

Španělsko

pátek 22.00 - 3.00 hod.

...


TDJ Veronika Kim

Česká republika

sobota 17.00 - 22.00 hod.

Veronika tančí tango více než deset let a krátce poté začala i s DJjingem. Ráda vytváří energické proudění na tanečním parketu. Miluje klasické tango orchestry, které inspirují k prozkoumání vašeho objetí a nedovolí vám zůstat sedět.

TDJ Max Marzano

Itálie 

sobota 22.00-03.00 hod.

Max Marzano, je velmi tradiční Tango Dj, jehož styl odráží velkou vášeň pro tradiční tango a snaží se pokaždé vyjádřit ducha "Milongas Porteñas". Aktivní hudebník v Římě, pravidelně hrající hudbu na některých důležitých milongách v Itálii i v zahraničí. V minulosti organizoval "Milonga Academia" v Římě.
V Buenos Aires hrál na nejoblíbenějších milongách a pravidelně hraje jako DJ na festivalech a maratonech po celé Evropě." Tanda musí mít strukturu a musí do sebe zapadat. Zároveň se hudba musí během noci měnit, takže nikdy nebude nudná a nikdy se neopakuje. Mé tandy skládám z období Zlatého věku tanga, Vieji Guardii a také z období 50. let. Mé oblíbené orchestry: Juan D'Arienzo, Carlos Di Sarli, Anibal Troilo, Angel D'Agostino, Ricardo Tanturi, Osvaldo Pugliese , Francisco Canaro, Pedro Laurenz, Enrique Rodriguez, Francisco Lomuto, Edgardo Donato, Miguel Calo, Osvaldo Fresedo, Rodolfo Biagi, Adolfo, Domingo Federico, Alfredo De Angelis, Typica Victor a další." 


TDJ Zuzana Smékalová

Slovensko

neděle 10.00-15.00 hod.

Miluji tango hudbu pro jeho bohatost. V tangu je tolik krásy a  tolik skvělých melodií k objevování!
Snažím se dávat hudbu, která by v lidech něco vyvolala - radost, hravost, štěstí, vášeň, romantiku nebo i melancholii či smutek. A s takovým citem, který je přiměje hledat to správné objetí a tančit...
Dělá mi radost, když vidím lidi, jak si hudbu užívají, mají hezký večer a odcházejí z milongy nabití pozitivní energií.

S DJingem jsem začala v roce 2010 a dnes kromě DJingu na  milongách v Bratislavě dostávám pozvánky i na milongy ve Vídni, Budapešti, Praze, Grazu, Linci; příležitostně do jiných míst (Brno, Řím, Frankfurt, Istanbul, Regensburg).

Z větších akcí jsem hrál 3x na brněnském festivalu (Abrazo de Brno), párkrát na našem maratonu Bratislava Tango party, stejně jako v Malmö.

TDJ Tomek Lison

Polsko

sobota 11.00-14.00 hod.
neděle 15.00-18.00 (19.00) hod.

Cením si tradičního tanga a dost často hraji staré mistry. Přesto si ze všech velkých skladatelů nejvíce vážím Pugliese, pro šílenství emocí a harmonickou rozmanitost rytmu. Navíc jsem hluboce vděčný, že tango nezemřelo spolu s koncem "zlaté éry", prosperuje a nepřestává překvapovat. Proto hledám inspiraci v moderních kapelách. Má to jedinou podmínku - pořád to musí být tango, pořád to musí být hudba k tanci. Pro mě je nejdůležitější, když vybírám tandy, udržet energii na podlaze, ať už jde o hudbu nových nebo starých mistrů. Protože D'Arienzo je sopka energie, ale kluci z "La Juan D'Arienzo" hrají tak úžasně, že děda D'Arienzo může být hrdý. Ups, právě jsem prozradil, který orchestr určitě budu hrát...


VIDEO, FOTOGRAFIE

Kseniia Krasnova (video)

Ukrajina

Studovala filmovou režii na univerzitě, natáčela krátké filmy, hudební videa, dokumenty po celém světě v Evropě, Africe (Madagaskar), Argentině. Natáčela také taneční videa pro Tango festival Remolino, Tango D'amore, Bailemos, Tesoromio (Ukrajina), Sultans of Istanbul, Chil Out tango maraton Turecko, La belle Epoque (Itálie), Pipo Friends (Berlín) a mnoho dalších.

"Pro mě je důležité vidět a vyprávět příběh ve videu, odhalit atmosféru akce, zachytit okamžiky, které se dějí v tanci a mezi tancem, jedinečné okamžiky a celou jeho krásu."

Soňa Komárková (fotografie)

Česká republika

Kromě toho, že jsem jednou z organizátorek maratonu Entre Arcos, jsem již několik let fotografkou tanga a dělám to s velkou láskou a nadšením. Baví mě hledat úlomky světla na tmavých milongách, hledat emoce a tančit s kamerou společně s párem. Baví mě být blízko tanečním párům, cítit emoce mezi tanečníky, zachytit jejich gesta a úsměvy a tajemná objetí.

Mým cílem je také reflektovat charakter a atmosféru místa a ukázat akci jako celek, místo, kde jste byli nebo chcete být.

Mé fotografické aktivity můžete sledovat na FB.