Příběh ENTRE ARCOS

O nás

"Tango je pro nás vášní, zábavou, prací... Milujeme tango, baví nás stmelovat vás, starat se o vás a připravit pro vás dokonalý zážitek. Těší nás, že Entre Arcos jste si zamilovali stejně tak, jako my. Přátelíme se spolu už od našich společných začátků v tangu, jsme kreativní i systematické, záleží nám na detailech. Navzájem se doplňujeme a stále hledáme nové cesty, jak pro vás udělat cestu za tangem ještě zajímavější. "

Lucie a Soňa, Tanguera centrum

Příběh ENTRE ARCOS

1. Tango Marathon ENTRE ARCOS
březen 2019 - zámek Hradec nad Moravicí

Na začátku byla myšlenka uskutečnit maraton v České republice, na místě, které má blízko k hranicím se Slovenskem i Polskem, kde máme spoustu tango přátel. Místem, které se stane styčným bodem pro setkávání tangueros minimálně z těchto tří zemí.

Myšlenka uskutečnění maratonu ENTRE ARCOS nás napadla v roce 2018. A už v březnu 2019 se uskutečnila první edice v nádherných prostorách zámku v Hradci nad Moravicí.

2. Tango Marathon ENTRE ARCOS 
březen 2020 - zámek Hradec nad Moravicí

Druhá edice ENTRE ARCOS předčila naše očekávání. Zúčastnilo se kolem 150 tangueros ze 17 zemí. Zámek Hradec nad Moravicí se skvělým parketem se pro nás stal vysněným místem společných tangových setkání. Tato edice byla plná emocí a uskutečnila se týden před začátkem covidových restrikcí a omezení společenských akcí. Nikdo z nás tenkrát ještě netušil, jak se naše tangové životy změní.

3. Tango Marathon ENTRE ARCOS
srpen 2020 - zámek Hradec nad Moravicí 

I v době koronavirových opatření jsme našli skulinku a povedlo se nám uskutečnit naši první letní edici maratonu.

Jistě si vzpomenete, že svatby byly povoleny. Proto se uskutečnila také naše první milonga s dress code - v bílé barvě.

4. Tango Marathon ENTRE ARCOS
srpen 2021 - zámek Hradec nad Moravicí 

Další edice maratonu se uskutečnila opět v srpnu v Hradci nad Moravicí. Tentokrát s jistou nostalgií v srdcích... Bohužel se díky rekonstrukci zámku během následujích 5-7 let musíme s tímto kouzelným místem rozloučit a hledat jiná místa pro maraton.

5. Tango Marathon ENTRE ARCOS "Blue winter edition"
únor 2021 - secesní hotel Praha Nový Jičín

První z "Blue winter" edicí v secesním hotelu v Novém Jičíně. Na tomto půvabném místě jakoby se zastavil čas. Z každého detailu na vás dýchá atmosféra počátku 20. století. Za každým rohem se skrývá ozvěna smíchu dam a pánů v kloboucích sedících v salónu plném kouře z doutníků, vitrážovými okny proniká světlo a můžete se zaposlouchat do tónů povědomé hudby...

6. Tango Marathon ENTRE ARCOS "Gold autumn edition"
září 2022 - zámek Mikulov

Naše první podzimní edice v Mikulově byla plná podzimního slunce, hřejivé atmosféry a vína :-)
Tato edice trvala celkem 5 dnů. Navštívili jsme vinný sklípek, poprvé jsme uskutečnili také pre-milongu a to ve freskovém sále zámku.

Nebylo snadné nalézt místo, které by nám nahradilo skvělou atmosféru zámku v Hradci nad Moravicí, takže ještě o to více se budeme v příštích letech snažit pečovat o vás tak, aby jste se s námi cítili stále stejně skvěle a rádi jste na náš maraton jezdili tak, jako dosud.

7. Tango Marathon ENTRE ARCOS "Blue winter edition"
březen 2023 - secesní hotel Praha Nový Jičín

V březnu nás čeká v novém Jičíně další zimní edice. Útulnost, domácí prostředí, tango rodina... tak by se dal charakterizovat maraton v Novém Jičíně. Přijďte s námi i vy vychutnat jedinečnou atmosféru secesního hotelu Praha.

8. Tango Marathon ENTRE ARCOS "Gold autumn edition"
září 2023 - zámek Mikulov

Registrace na tuto podzimní zlatou edici budeme otevírat v průběhu března 2023.

Followerky u nás nesedí!

Velmi pečlivě dbáme na vyvážení leader/follower 1:1, aby každý, kdo přijede, mohl tančit opravdu velmi intenzivně.

Místa s geniem loci

Během výběru míst pro Entre arcos jsme projely opravdu spoustu měst a setkaly se s mnoha lidmi, ale nakonec pro náš maraton vždy vybíráme místa, které na nás zapůsobí nejen svou energií a vstřícným přístupem majitelů, ale mají ještě tak nějak něco navíc, co není tolik vidět. Jen tak se všichni můžeme cítit opravdu dobře a užít si společné tango 😊

Hradec nad Moravicí pro nás byl jedinečný svým sloupovým sálem, bohužel kvůli rekonstrukci zámku v dalších několika letech jsme musely hledat pro maraton jiná místa.
Pro "Blue winter edition" jsme pro vás vybraly kouzelný secesní hotel v Novém Jičíně na severní Moravě. Na tomto půvabném místě jakoby se zastavil čas. Z každého detailu na vás dýchá atmosféra počátku 20. století. Útulnost, domácí prostředí, stmelená tango rodina... to jsou hlavní benefity maratonu na tomto místě.
Na "Gold autumn edition" se budeme v dalších letech setkávat na zámku v Mikulově. Podzimní slunce, hřejivá atmosféra a víno. Pokud jste ještě nikdy v Mikulově nebyli, budete překvapeni kouzlem tohoto města. Propojení vůní, energie a tajemství v romantických uličkách, spousta historických památek i zajímavých míst na výlety. Mikulov je tradičním vinařským místem a při procházkách můžete objevit spoustu malých vinařských sklípků. 

Taneční sály s dobrou podlahou

Chceme, aby všichni vydrželi tančit celou dobu akce bez velké námahy. Proto mají všechny naše sály vždy kvalitní dřevěnou podlahu a dostatek prostoru pro tanec, tomu přizpůsobujeme i počet účastníků. 

Hudba a DJ

Hudba je jedna z nejdůležitějších věcí pro intenzivní propojení s partnerem. Vybíráme pro vás skvělé DJ, kteří se dobře postarají o vaše propojení s partnerem na parketu. Pracujeme s energiií DJ při výběru odpoledních či nočních setů. Za léta, kdy pořádáme Entre Arcos jsme si vytvořily také osobní vztahy se zvukaři, kteří pro nás sestavují aparaturu přesně podle potřeb sálu a tangové hudby.

Jídlo je základ

Dbáme na skladbu velmi dobrého jídelníčku a dostatku občerstvení po celou dobu akce. Nezaskočí nás ani vaše alergie na lepek nebo vegetariánská strava apod., jídelníček je přizpůsoben všem rozmanitostem vašeho stravování. Součástí vstupenky je vždy 2x večeře, 1x oběd a 2x noční polévka + občerstvení, pití a ovoce po celou dobu akce. Záleží nám na tom, aby jste s námi nehladověli 😊 Po celou dobu akce bývá otevřen také bar.

Péče

S jakýmikoliv komplikacemi během celé akce se na nás můžete kdykoliv obrátit. Celý náš tým má 6-10 osob, vždy je někdo z nás přítomen a budeme se o vás po celou dobu dobře starat.