DJ TEAM léto 2021

 Luis CONO (Chile)

Luis je tango DJ z Chile, který je s námi už od prvního ročníku ENTRE ARCOS.
Svým stylem hraní vám umožní zažít příval energie, kterou tango nabízí a zanechá tak ve vás krásné vzpomínky na Hradec.

Luise dokáže namíchat opravdu neuvěřitelnou směs tand tak, aby energie viditelně proudila celým sálem. 

Andrzej Mantaj (Polsko)

Andrzej hrává jako DJ na milongách v Polsku, hrál na Slovensku (Bratislava, Banská Bystrica) a v Chorvatsku (Split).
"Budu mít tu čest hrát na maratonu dvakrát.
V pátek vás roztančím "klasikou" a v sobotu vás vzbudím velkou dávkou nuevo a alternativy. Nemám rád "praskající" hudbu. Velký důraz kladu na dobrou kvalitu hudby. Nejraději mám tango hrané živě, proto se na milonze snažím navodit tuto atmosféru. Hudba na milongách ve 30.tých letech nepraskala, orchestry a jejich nástroje zněly tak dobře, že je těžké to reprodukovat, napodobit jejich zvuk. Není to doba a styl hudby, co nás inspisruje pro tanec, ale energie, která je
s nimi spojená. Mám rád měnící se rytmus, vícevrstvé kompozice, interpretace plné kontrastů, napětí, přestávek a dynamických vrcholů.
A co bude v sobotu ke snídani?
Svěží hudební vánek. Vybírám skladby tak, aby
i začátečníci mohli ochutnat nuevo skladby
a alternativní hudbu. Nebudou tam žádné extrémní písně. Rád používám známá hudební témata. Tančit budete i na filmovou hudbu, chopina, blues, jazz a další."

Max Marzano (Itálie) 

Max Marzano, je velmi tradiční Tango Dj, jehož styl odráží velkou vášeň pro tradiční tango a snaží se pokaždé vyjádřit ducha "Milongas Porteñas".

Aktivní hudebník v Římě, pravidelně hrající hudbu na některých důležitých milongách v Itálii i v zahraničí. V minulosti organizoval "Milonga Academia" v Římě, kde byl hlavním DJ celou sezónu 2014-2015.

Abychom mohli uvést jeho úspěchy v Buenos Aires, kde hrál na nejoblíbenějších milongách nebo jeho účast jako DJ na festivalech a maratonech v Evropě, potřebovali bychom další stránku.

Max říká:

Tanda musí mít strukturu a musí do sebe zapadat. Zároveň se hudba musí během noci měnit, takže nikdy nebude nudná a nikdy se neopakuje. 

Mé tandy skládám z období Zlatého věku tanga, Vieji Guardii a také  z období 50. let. Mé oblíbené orchestry: Juan D'Arienzo, Carlos Di Sarli, Anibal Troilo, Angel D'Agostino, Ricardo Tanturi, Osvaldo Pugliese , Francisco Canaro, Pedro Laurenz, Enrique Rodriguez, Francisco Lomuto, Edgardo Donato, Miguel Calo, Osvaldo Fresedo, Rodolfo Biagi, Adolfo, Domingo Federico, Alfredo De Angelis, Typica Victor a další.


Dariusz Tybińkowski (Polsko)

V minulosti profesionální divadelní tanečník.
V současné době fanoušek tanga, organizátor pondělní Lodžské milongy v GKO. Má rád skladatele od Zlaté éry až po současné orchestry. Při výběru skladeb a umělců se snaží povzbudit tanečníky a udržet atmosféru a energii na podlaze. 


TDJ Ondřej KLOUB (Česko)

"Hraji dva roky a to jak na milongách, tak i pro radost svojí i ostatních běhěm karantény. DJování je pro mě na jedné straně ohromný respekt
k hudbě, všem tanečníkům a tangu samotnému, na druhé straně je to příležitost vyprávět svůj vlastní příbeh a vtáhnout do něj všechny přítomné. Hraji převážně od třicátých do padesátých let. "


PROGRAM

PÁTEK 
17.00-21.00 - večerní milonga -  Andrzej Mantaj (Polsko)
21.00-3.00 hod. - noční milonga - Luis Cono (Chile / Švédsko)

SOBOTA
12.00-14.00 - nuevo milonga - Andrzej Mantaj (Polsko)
14.00-19.00 - odpolední milonga - Ondřej Kloub (Česko)
19.00-21.00 - pauza, bude hrát tango hudba
21.00-3.00 hod. - noční milonga - Max Marzano (Itálie)

NEDĚLE

11.00-17.00 - nedělní milonga - Darek Tybińkowski (Polsko)